RECENZE - KONCERTY

Dracula - zpráva

20. března 2016 v 13:36 | Sim
Dne 18. listopadu měl premiéru po 20 letech Dracula Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese. V hlavních rolích se objevili: Daniel Hůlka (Dracula), Leona Machálková (Lorraine) a Kamila Nývltová (Adriana).

Vše se odehrálo ve starém Rondu, dnes již DRFG aréně se snahou přiblížit se původnímu originálu, který se hrál v Kongresovém centru do roku 1998. Bohužel se tento cíl úplně nepovedl, protože jeviště bylo menší, tudíž kýžené efekty, které si mohli dovolit v Paláci kultury, se zde nekonaly. Nelze však upřít velkolepost kostýmů všech zúčastněných, které předtím nebyly tak ohromující.

Všichni zpěváci i tanečníci byli pastvou jak pro sluch, tak pro oči. Daniel sám prožíval svou roli jinak, než tehdy a jak uvedl pro rozhovor s českou televizí, zkušenosti a vše čím si prošel, mu dali nový pohled na svou roli. Kamila Nývltová pravděpodobně nebyla ve své kůži, protože u některých písní (například duet "Šašek a Adriana") buď zapomněla nastoupit, nebo začala zpívat brzy. Navíc u této zpěvačky byl cítit náznak snahy o "kopii" původní Adriany, kterou v roce 1996 ztvárnila Leona Machálková. Otázkou nám však zůstává, jestli se jednalo o účelnou nebo neúčelnou cestu, po které se vydala.

Orchestr byl puštěn skrz reprobedny na playback, to však nenarušovalo atmosféru, kterou muzikál nabídl.

"Muzikál byl úžasný, byť Dracula byl trochu vypasenější, nechybělo mu jeho charisma, ba naopak," řekla jedna z návštěvnic brněnské premiéry Jana Zamrzlová. Zde je vidět, že slavil úspěch, pravděpodobně stejně velký, jako při svém uvedení v letech 1995 - 1998.

Koncert 19.10.2012 - Elán the Best of

20. října 2012 v 23:57 | Sim
Včera jsem měla tu možnost zúčastnit se koncertu, který se konal v Kajot aréně v Brně na Křídlovické, dle mého naprosto úžasné kapely. (To víte, když na nich prakticky vyrůstáte...)

Koncert začal prý (dle tátových hodinek) přesně na minutu. Černá plachta zakrývala "hrdiny" a já očekávala s bušícím srdcem, co se bude dít. Nemohla jsem se dočkat. Vzrušení mnou prostupovalo a chloupky se na kůži zježily.
"No tak už začněte!" žadonila jsem. A stalo se...
Opona, mi přišlo, byla prakticky stržena, za doprovodu "sestřihu" instrumentálního doprovodu písní této skupiny, a chlapci stáli na stupínku a mávali nám. V tu ránu mi vhrkly do očí slzy štěstí. Nebyla jsem tam jediná, kdo si otíral oči. O moje máma vedle mě. Byla jsem naprosto nadšená. A zazněly první tóny "ČLOVEČINY."

Všichni nadšeně jásali, zpívali, tancovali. Bylo to perfektní... a v druhé písni se ukázala nezkušenost pánů zvukařů. Krom toho, že Jožovi a ostatním vůbec nebylo rozumět, co zpívají. Ale v jedné z písní byl zpěv tak mimo, že jsem se musela nad tím pozastavit. Pravděpodobně se chlapci neslyšeli, protože ne jen, že nastupoval každý shruba o vteřinu později, ale ještě úplně mimo. Světlaři zase u Vody neuměli pustit titulky, tak to raděj vzdali po druhém refrénu.
Avšak i přes to, že zpěvákům text nebyl pořádně rozumět a byly opožděné titulky, jsem si koncert užila.

Ne nadarmo se "Elán" jmenuje takto, protože hoši i v tomto věku překypovali elánem a klobouk dolů, protože po takovém koncertě musely hlasivky pěkně trpět. Doufám, že jim to ještě bude dlouho zpívat a já budu mít tu možnost je vidět zase jednou :3

Tak zde ještě jedno videjko, s jednou z mých srdcovek :3


P.S. VIDEA NEJSOU MÁ TVORBA ;)
Zapomněla jsem si totiž foťák s kamerou doma TT_TT
 
 

Reklama